Hvala, ker smo lahko del vaše praznične zgodbe! Želimo vam zdravja, sreče in čarobnih praznikov.

Spoštovani! Muči me tesnoba -anksioznost in občasni panični napadi.V zadnjem letu sem imela ogromno stresnih dogodkov,smrti,...in se je pojavilo to. Tiščanje v glavo,občutek rahle omotice in majavih tal,oz.kot bi bila na ladji ki se maje.Domače sprašujem ali se kaj majem,ali hodim naravnost in odgovor je vedno isti,vse ok.Bila sem pri zdravnici,kri voda,...vse ok,rekla je tesnobica.Dala mi je ad-je in heleks vendar sem rekla da bi raje po naravni poti. Jemljem deprim in kakšen neopersen. Začela sem jemati tudi rožni koren. Zdaj sem odkrila še ginseng . Povejte mi prosim ali je to skupaj,da jemljem sočasno rožni koren in ginseng?Stanje se je precej popravilo,je pa še vedno prisoten strah,sama ne morem nikamor,straj je premočan. Vendar se popravlja.Če gremo na kakšen izlet je popolnoma vse ok,sicer mi misli uhajajo kaj pa če ,ampak občutka omotice,majavih tal no.Imam nasploh stresno življenje,firmo,otroke,skrbeti moram še za moževe starše,v tem letu mi je mami umrla,.... prosim vas svetujete mi. Hvala vam,M. ( Maja, 22.7.2011 )

Andreja Hohler, mg.farm., spec.

Ga.Maja!

Svetujem vam, da kljub pomislekom (ki so neupravičeni, verjemite!) začnete jemati predpisani antidepresiv. Po potrebi (sploh ob začetku terapije) vzemite še zdravilo proti anksioznosti in za pomirjanje s hitrim učinkom (naravni Persen ali če je huje - predpisani Helex). 

Za sabo imate kar nekaj stresnih dogodkov, na katere se je vaše telo odzvalo na svoj način. Ker pa življenje teče dalje in so stresne situacije del vsakdana, je potrebno poiskati način, kako jih čim bolj uspešno kompenzirati.

Dnevna športna aktivnost (predlagam tek ali nordijsko hojo v čim bolj naravnem okolju) je poleg predpisane terapije način premagovanja stresa.  Antidepresive se uživa dlje časa (leto ali več), vendar ne povzročajo navajenosti, medtem ko se vam bo razpoloženje izrazito izboljšalo.

Poleg antidepresiva lahko uživate ginseng ali rožni koren (obe rastlini spadata v skupino "adaptogenov" tako da njuna hkratna uporaba ni smiselna), medtem ko  z uživanjem zdravila s šentjanževko prenehate (nevarnost pojava "serotoninskega sindroma" ob hkratnem jemanju antidepresiva). 

Svetovala je: Andreja Hohler, mg.farm., spec., iz Lekarne Slovenske Konjice

Prijavite se na e-novice in bodite prvi obveščeni o vseh novostih!
Povečaj ali pomanjšaj font:
Ponastavi velikost
Povečaj pisavo
Zmanjšaj pisavo
Pripomočki:
Ravnilo
Barvna shema
Privzeto
Črno na belem
Belo na črnem
Črna na bež
Črno na zelenem
Modro na belem
Črno na rumenem
Modro na rumenem
Rumeno na modrem
Turkizno na črnem
Črno na vijoličnem
Tip pisave
Privzeto
Arial
Arial Bold
Verdana
Verdana Bold
Open Dyslexic
Open Dyslexic Alta
Didact Gothic

Pripomoček pri branju - ravnilo

Z miškinim kazalcem se pomikajte po strani in ravnilo vam bo sledilo.
Za izklop ravnila pritisnite tipko ESC ali gumb za IZKLOP RAVNILA.